« Uudiste loetelu

A-Katsastus Eesti suurim teenusepakkuja

Euroopa juhtivaid tehnoülevaatusteenuse pakkujaid A-Katsastus omandas OÜ Pelgulinna Autotehniline Katsekoda tehnoülevaatuspunkti, mis on Eesti suurim. See tehing koos vaid kuu aega varem toimunud rahvusvahelise ettevõtte omandamistehinguga Belgias on osa A-Katsastuse laienemisplaanist. A-Katsastus grupp on nüüd suurim mootorsõidukite tehnoülevaatusteenuse pakkuja Eestis.

Eesti tehnoülevaatusturul tegutseb praegu 80 ettevõtjat, kes teevad aastas kokku ligi 470 000 ülevaatust. Pärast omandamistehingut tehakse 7% ülevaatustest A-Katsastus grupile kuuluvates tehnoülevaatuspunktides.

A-Katsastus tuli Eesti turule 2008. aasta juunis, omandades kaks tehnoülevaatuspunkti, ühe Maardus ja teise Rakveres. Grupi Eesti tütarettevõte A-Ülevaatus OÜ teeb aastas 17 000 ülevaatust. Vastomandatud OÜ-ga Pelgulinna Autotehniline Katsekoda kasvab A-Katsastus grupile kuuluva kolme Eesti tehnoülevaatuspunkti aastane ülevaatuste (sh nii kerge- kui ka raskesõidukite ülevaatused) arv 30 000-le.

Balti riigid on A-Katsastus grupi üks peamisi sihtturge, kuhu laieneda tahetakse. Ettevõte alustas tegevust Lätis 1997. aastal ning praegu on neil seal 9 tehnoülevaatuspunkti. Laienemisplaanis on kavandatud teisigi tehinguid nii Eestis kui ka teistes Balti riikides. Eesmärgiks on saada lähiaastatel regiooni suurimaks mootorsõidukite tehnoülevaatusteenuse pakkujaks. A-Katsastus on juba turuliider Soomes, Belgias ja Eestis ning suuruselt teine tehnoülevaatusettevõtja Taanis ja Lätis. Lisaks on ettevõttel tehnoülevaatuspunktid ka Poolas ja Venemaal, kus on laienemine samuti võimalik.

A-Katsastuse tegevjuht Juha Tukiainen on hiljutise ühinemistehinguga rahul. “Meie eesmärk on oma tegevust Balti riikides laiendada ning hiljutine tehing oli meie jaoks loogiline samm selle eesmärgi suunas. OÜ Pelgulinna Autotehniline Katsekoda on Eesti suurim tehnoülevaatusteenuse pakkuja, millel on hea maine ning kõrge teenusekvaliteet. See oli meie jaoks kolmas rahvusvahelise ulatusega omandamistehing viimase aasta jooksul ning moodustab osa meie strateegiast.“